2019 RENK TRENDLERİ

Ufak dokunuşlarla yaşam alanınızda büyük farklılıklar yaratmak ister misiniz?

Her yıl değişen mobilya dekorasyon trendlerine ayak uydurmak oldukça zor olsa da yeni sezon yeniliklerini yakından takip ederek bambaşka atmosferler yaratabilirsiniz. Renk seçiminiz yaşam alanınızın atmosferini oluşturan en temel ve pratik dokunuşlardan biridir.

2019’un Rengi; Yeşil ve Mavi!

2018 yılında ağırlıklı olarak sıcak renklerin hakimiyetinde olan renk trendleri,  2019 yılında yerini doğal renklerin enerjisine bırakıyor. Yaşam alanında özellikle karakteristik değişiklikler yapmak isteyenler için bu haberin oldukça renkli olduğunu söyleyebiliriz.

Mavi ve yeşilin tüm doğal tonlarının dekorasyon sahnesinde olacağı bu yıl, gri de bu doğal tonların tamamlayıcısı olarak sahnedeki yerini alacak. Adaçayı yeşili ve mavinin koyu tonlarının güçlü bir şekilde tercih edileceği yeni sezonda küçük dokunuşlarla etkileyici ve şık kontrastlar yaratmak mümkün.

Renk dünyasının en büyük trend belirleyicilerinden Pantone firması, 2017'de “Greenery” olarak adlandırdığı canlı yeşil rengini ortaya çıkardı. 2019’da da yeşilin hakimiyeti sürüyor. Ama 2017’nin aksine yeni sezonda daha soluk yeşiller ve daha koyu mavilerin trend olacağını söyleyebiliriz.

Yılın tamamlayıcı rengi ise gri! Yeşil ve mavinin en doğal ve pastel tonlarına sofistike bir dokunuş katacak gri de 2019 trendlerinin en büyük tamamlayıcısı. Hatta yaşam alanını daha sade ve yumuşak bir şekilde dizayn etmek isteyenler için gri tonlarını ağırlıkta kullanabileceğini bile söyleyebiliriz.