ALFEMO ŞİMDİ VİYANA’DA…

Türkiye mobilya pazarının lider oyuncularından biri olan ve dünyada 60’ı aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren Alfemo, Avrupa’daki mağazalarına geçtiğimiz günlerde Viyana’da bir yenisini ekledi.

Avusturya’nın başkenti Viyana’nın; mobilya ticareti açısından stratejik bir noktası olan Laxenburger Straße’de hizmete giren Alfemo Concept Mağazası’nın açılışında, markanın genel müdürü Ramazan Davulcuoğlu başta olmak üzere şirket üst düzey yöneticileriyle beraber; Viyana Başkonsolosu Tayyar Kağan Atay, Viyana Ticaret Müşaviri Ayşe Şule Özdoğan, Vakıfbank Viyana Genel Müdürü  Ömer Kızıltaş hazır bulundular.

Sayın Başkonsolos Tayyar Kağan Atay; açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Öncelikle; Alfemo markası ile iftihar ettiğimizi belirtmek istiyorum. Avusturya’daki Türk yatırımlarının  bu şekilde artması göğsümüzü kabartan, burada yaşayan Türk Vatandaşlara da ciddi motivasyon sağlayan bir husus. Dünya çapındaki başarılarınıza baktığımda; Avusturya’da da adından söz ettiren bir marka olacağınızdan hiç kuşku duymuyorum.” Türkiye’nin son dönemde özellikle ekonomik alanda ve yatırım alanında kat ettiği yolun Avrupa’daki vatandaşlarımıza ve müteşebbislere çok olumlu etkileri olduğunun altını çizen Atay; sözlerine şöyle devam etti: “Alfemo’nun, hem Türk insanına, hem Avrupa insanına hitap eden bir ürün gamı var. Bu, markanın uluslararası arenada elde ettiği başarı için bize önemli bir ipucu veriyor. Ayrıca Alfemo’nun; Disney gibi bir dünya devinin lisanslı üreticisi olması da son derece önemli bir husus.” Alfemo’nun dünyanın dört bir yanına uzanan kıtalararası mağazalaşma hareketinin takdire değer olduğunu söyleyen ve ve Avrupa’nın en önemli başkentlerinden biri olan Viyana’da da hem Avrupalı; hem Türk tüketiciye hitap edebilen bir konsept ve koleksiyon ile yer almanın önemini vurgulayan Sayın Atay; sözlerini hayırlı uğurlu olsun diyorum, buradaki ortaklarınıza da başarılar diliyorum” diyerek noktaladı.

Markanın Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu ise yaptığı konuşmada Alfemo’nun artık tüm yatırımlarını tamamlamış, son teknoloji üretim ekipmanları ile üretim yaparak trend yaratan, güvenilir, dayanıklı ve kaliteli ürünleri Almanya’dan Kanada’ya, Lübnan’dan Kazakistan’a, Mısır’dan Kosta Rica’ya global arenada tüketicilerine sunan uluslararası bir oyuncu olduğunu vurguladı ve Viyana’da da bulunmanın markanın stratejik büyüme planları açısından son derece önemli bir adım olduğunu belirtti.

Alfemo’nun Toronto Burlington ve Oakville mağazaları da kısa süre önce hizmete girmişti. Markanın; Los Angeles Beverly Hills’deki konsept mağazasının açılışına ilişkin hazırlıkları devam ediyor.