BURÇLAR MOBİLYA TERCİHLERİMİZİ NASIL ETKİLİYOR?

Burçlar hayatımızda öyle etkili ki en ufak seçimlerimiz bile ruh halimizi etkiliyor.

Peki, hayatımıza böylesi etkili burçlar mobilya tercihlerimizi nasıl etkiliyor. Burçlara göre mobilya seçiminde renkler ve tasarımlar nasıl olmalı?

İşte seçimlerde göz önüne alınması gereken birkaç tüyo;


KOÇ

Koçlar lider ruhlu ve egolu bir burçtur. Bu noktada iddalı ve gösterişli bir atmosfer yaratarak kendi yaşam alanını oluşturur. Ancak bu gösteriş süslü klasik bir gösterişten farklı olarak özgün, cesur ve özgüvenli bir tasarımla ortaya çıkar. Ateş grubundan olan Koç burcunun temel rengi kırmızıdır. Özellikle kırmızı ve kırmızının koyu tonların, koçların mobilya ve dekorasyon seçimlerimde ön planda olmalıdır. Kendine özgün bir karakteri olan koçlar sıcak, özgün ve aynı zamanda dinamik bir atmosfer tam koç burçlarına ait ortamdır.

BOĞA

Boğalar keyfine düşkün, konfor ve rahatı oldukça seven bir burçtur. Boğa için en önemli şey uyumdur. Bu noktada tam bir dekorasyon insanıdır. Toprak grubundan olan boğaların rengi rahatlarına düşkün oldukları için onları yormayacak doğal ve mavi tonlardır. Seçimlerinde estetik her zaman ön plandadır. Seçimlerinde göze hoş gelen, uyumlu ancak oldukça rahat tarzda tercihler yapmalıdırlar. Keyif insanı oldukları için büyük ve rahat olan bir koltuk boğalar için vazgeçilmez bir nokta olabilir.

İKİZLER

İkizler burcu değişim ve hareketi oldukça sever. Bundan dolayıdır ki tasarım ve yaratıcılık koşunda oldukça başarılıdırlar. Eğlenceli ve sosyal bir kişi olan ikizler canlı ve renkli bir seçimler yapmalılar. Turuncu, sarı ve bunlar gibi canlı renkleri tercih ederek evlerini döşemekten zevk alırlar. İkizler burcu için eşya tercihinde hafif ve taşınabilir şeyleri tercih etmelidir. Çünkü canlı ve değişken kişiliğinden dolayı durmadan dekor değiştirmeye oldukça meraklılardır.

YENGEÇ

Tam bir ev insanı olan yengeç burçları zamanlarının büyük çoğunluğunu evlerinde geçirirler. Bu yüzden mükemmel rahat döşenmiş bir oturma odası ile gün boyu mutlu mesut yaşayabilirler. Oldukça sakin ve duygusal kişiler oldukları için dekorasyonda en fazla tercih ettikleri renkler, rahatlığın temsilcisi mavi veya yeşildir. Bu doğrultuda abartıdan uzak sade tasarımlara yönelmesi doğru olacaktır. Yumuşak ve huzur dolu bir yapıya sahip tasarım için fazla aksesuar kullanmaması doğru olacaktır.

ASLAN

Aslan burçları gösteriş ve ihtişamı oldukça sever. Her anlamda dikkat çekmek ve beğenilmek isteyen aslan burcu için en uygun renk şüphesiz altın rengi ve tonlarıdır. Evlerin çok şatafatlı şekilde döşeyerek sergilemeyi çok sevdiği için ter köşe ve zıtlıklar yaratarak şatafatlı bir değişiklik ile özgünlük yaratmak isterler. Şık deri koltuklar ya da işlemeli avangart mobilyalar, aslanın istediği ilgiyi sağlayacak modellerdir. Oldukça lüks ve kimsede olamayan halılar, altın varaklı tablolar ve aksesuarlar onlar için vazgeçilmez bir unsur olabilir.

BAŞAK

Başaklar tam bir temizlik ve düzen aşığıdır. Uyumlu ve düzenli bir görünümden hoşlanan başaklar için zarif ve minimalist bir tasarım oldukça uygundur. Beyaz, bej, gri gibi açık renklerden hoşlanan başak burcu, huzur verici ve zarif mobilyalardan hoşlanır. Fazla aksesuar ve renkli görünüm sevmeyen başak burcu doğal olan neredeyse oradadır.

TERAZİ

Denge ve kontrast yaratmaya bayılan terazi burçları için desenler ve renkler oldukça önemlidir. Dekorasyon konusunda ahenkli parçalar seçerek bir uyum oluşturmayı sever. En sevdiği renkler pastel ve pembe tonları olan Terazi burcu, kendi dengesini mobilyalarda da yaratır. Klasik-modern karışımı ve zamansız mobilyalarla oluşan bir dekorasyonu bu burç için en ideal olacaktır.

AKREP

Oldukça cesur olan akrep iddialı olmayı çok sever. Bu burç için mor, mürdüm ve bordo gibi renkler oldukça uygundur. Görkemli, şık ve iddialı parçalar bu burç için oldukça uygundur. Kadife ve saten kumaşlar, şık ve uyumlu parçaların kombinasyonu akrep burcu için vazgeçilmez bir atmosferi oluşturur.

YAY

Özgürlüğü ve doğa temsil eden yay burcu, oldukça esnek ve gezmeyi seven bir burçtur. Farklı şeylere oldukça açıktır. Ev dekorasyonunda bunu oldukça yansıtır. Modernizmin temsilcisi olan burç için işlevsel ve pratik mobilyalar ile istediği konforlu ve özgür ortamı oluşturacak. Gezgin ruhlarını yansıtan turkuaz ve mavi renkler ev dekorasyonlarında oldukça fazla yer alır.

OĞLAK

Oğlak burçları oldukça gelenekselci ve disiplinli bir yapıya sahiptir. Bu yüzden ağırbaşlı, lüks ve estetik bir görümü çok severler. Siyah ve toprak tonları en hoşlandığı renklerdir. Statü ve lüksü simgeleyen, kahverengi deri koltuklar, pastel tonlarda perde ve halılarla, zengin ve şık bir görünüm oğlak burçları için oldukça uygundur.

KOVA

Kova burcu entelektüel ve yaratıcı özelliklere sahiptir. Rahat ve kural dışı yapısı olduğu için hiç kuşkusuz, seçimler modern tarzda olmalıdır. Az eşya çok kullanım prensibi ile fonksiyonel ve minimal mobilyalar tercih edilmeli ve hareket alanı kovalar için artırılmalıdır. Teknoloji iç içe bir tasarım kova burcu için oldukça uygundur.

BALIK

Huzur ve mutluluğun arayıcısı balıklar, aynı zamanda en romantik burçtur. Bundan dolayıdır ki romantik tarzda bir tasarım balıklar için oldukça uygundur. Fazlaca rahat kanepe ve koltuklar ya da köşe takımları, balık burcunun salonu için idealdir. Dekorasyonda çoğunlukla nötr ve açık renkleri tercih ederken hayal kuracağı bir ortam için pastel ve canlı renkleri kullanabilir.