CASHMERE

CASHMERE

Liste Fiyatı
%30 İndirimli Peşin Fiyat
1+11 Taksitli Fiyat
Kaşmir doğallığının ileri teknoloji ile buluşması...

Egzotik Yumuşaklığın Uykuyla Buluşması

Zarafetin Simgesi…

Yüzyıllar boyunca kaşmir kumaşları kraliyet ailesi ve krallar tarafından zarafet ve asalet simgesi olarak kullanılırdı. Alfemo’nun geliştirdiği Cashmire yatak özel kaşmir ve viskoz harmanı ile size rahat ve egzotik bir uyku sunuyor.

Cashmire`nın spiral yapısının benzeri bulunmamakta olup bu kumaş vücut ısısını düzenleyerek ısıyı gerekli düzeyde tutmaya yardımcı olur. Kaşmir adını Himalayalar’ın derinliklerinde kurulmuş Kashmir bölgesinden alıyor. Hindistan’ın Büyük Britanya kolonisi olduğu dönemlerde, bölgeye özel bir keçi türü olan Capra Hircus’un yününün değerini keşfeden İngilizler ürünü “cashmere” olarak dünyaya tanıtıyorlar. Peki, bizim “kaşmir” dediğimiz ürüne o bölgenin yerlileri Paşmina diyorlardı. Gerçek paşmina Himalayalardaki Hircus keçisinin yününden üretilen şala verilen isimdir, anlamı da “şalların şahı”dır. 17 yüzyıldan beri dünyanın en değerli yününü sağlayan Hircus keçisinin en kalitelisinin adı da Capra Hircus Laniger’dir. Laniger kelimesi (Latince’de ipeksi ve parlak yün anlamına geliyor) başka kürk hayvanlarının da en iyi tüylü olanlarını ayırt etmek için isimlerine eklenir.

Yatağınızdaki doğal klima: Kaşmir
Saf kaşmir, Cashmere Sensitive’de dolgu ve yüzey olarak kullanılmaktadır. Kaşmir, yatağın sıcaklığını düzenleyen çok önemli bir bileşendir ve üstün rahatlık sağlar.
Kaşmir inanılmaz bir ısınma ve soğuma özelliği taşıdığından, yatakta doğal klima kontrol ünitesi işlevi görür. Kuru kalırsınız ve doğru sıcaklıkta uyursunuz.

Cashmire Yatak Özellikleri

Özel kaşmir karışımı sayesinde eşsiz bir tuşe sunar.

Her mevsime uygundur.

Kışın sıcak tutarken doğal lif yapısı ile yazın da rahat bir kullanım sağlar.

  • Hava sirkülasyonunu düzenleyerek, vücutta nem birikmesini ve terlemeyi önlemeye yardımcı olan doğal ve yumuşak kaşmir kumaş.
  • Omurgayı yatış şekline göre destekleyen, ileri teknoloji ürünü 5 zone pocket yay sistemi.
  • Yazın serin, kışın sıcak uykuya olanak sağlayan moleküler yapı.

Yüksek Yoğunlukta Destek Sünger
Hava Geçirgenliği
Mükemmel Dokunuş
3 aylık periyotla çevrilme
Doğal