DANİMARKALILARIN MUTLULUK SANATI HYGGE İLE EVİNİZİ KIŞA HAZIRLAYIN

Yaz aylarının bambaşka bir güzelliği var, kış aylarının ise bambaşka… Ev dekorasyonunuzu yaz konseptine hazırladığımız gibi kış konseptine de hazırlayabiliriz. Hem de Danimarkalıların hayatın mutluluğu olarak tanımladığı Hygge felsefesini evimize taşıyabiliriz. Loş ışıklar, güzel kokan mumlar, koltuk deseni ile uyumlu sıcacık bir batteniye ve tabi ki kış aylarının olmazsa olmazı sıcak çikolata…

Tüm bunlar sizi şimdiden heyecanlandırdıysa, evinizi kış konseptine uygun bir hale getirmeye hazırız demektir.

Hygge nedir? Hygge Felsefesinin Dekorasyona Yansımaları…

Hygge, kelime anlamının tam karşılığını veremesekte, mutlu anların ön plana çıkartılması gibi bir karşılığa denk geliyor. Kalbinizi sıcacık yapan anların mutluluğa denk geldiği düşünülüyor ve en basit şekliyle o anları daha verimli hale getirmenin yolları aranıyor. Dostlarınızla geçirdiğiniz vakitler, kitap okumanın ruhunuzda bıraktığı his, kendinize ayırdığınız zaman aslında kısacası mutluluğu yaşadığınız anlar… Peki bu mutlu anları ev dekorasyonuna uygulamak ister misiniz?  

Karmaşadan Kurtulun, Sadeliğe Kavuşun

Ev dekorasyonunuzda karışıklıktan kurtularak kendinize bir yaşan alanı yaratın. Sevmediğiniz mobilyalardan vazgeçin ve gerekirse sevdiğiniz mobilyalar satın alarak değişimi başlatın. Size anlam ifade etmeyen objeleri kaldırın, onun yerine sadece sevdiğiniz aksesuarlar kalsın. Rahatlığı ön plana alın ve yaşam alanlarınızdaki oturma grubunun konforunu ön plana çıkartın.

Diyelim ki, salon dekorasyonunuzda Hygge dekorasyon önerileri uygulamak istiyorsunuz. Alfemo koltuk takımı modelleri içinde yer alan Baltimore Koltuk Takımı hem aradığınız rahatlığı hem de aradığınız sıcaklığı size verebilir. Koltuk takımınıza uygun renkteki bir battaniye ile (örn. kırmızı)  Hygge dekorasyonunu için ilk adımı atabilirsiniz.

Dostlarınızla Evde Paylaştığınız Anları Çoğaltın

Mutluluk paylaştıkça çoğalır ve bir evi ev yapan misafirlerdir. En az ayda bir kere dostlarınızı eve davet edin. Onlarla paylaşacağınız anlar için keyifli planlar yapın. Oyun oynayabilirsiniz, film izleyebilirsiniz, yeni öğrendiğiniz bir yemek tarifini birlikte denemek için eve davet edebilirsiniz. Özenle hazırlanmış bir sofra dekorasyonu ile mutluluğunuza mutluluk katabilirsiniz.

Bu keyifli anlarınıza hoş bir yemek takımı ile eşlik edebilirsiniz. Alfemo Yemek Takımı modelleri içinde yer alanBrooklyn Yemek Odası Takımı Hygge konseptine oldukça uygun. Vintage tasarımı ile dekorasyonunuza şıklığı getirebilir, sağladığı konfor ile saatlerce yemek masasında kalabilir ve sohbetinizi uzun süreler devam ettirebilirsiniz.    

Güne Güzel Bir Başlangıç Yapmak İçin Kolları Sıvayın

Gün nasıl başlarsa öyle devam eder. Kendinize güne keyifli bir şekilde uyanmak için fırsat tanıyın. Bunun için alarmınızı çok sevdiğiniz bir şarkı yapabilirsiniz, sabah rutini oluşturabilirsiniz, uyandığınızda sizi mutlu edecek bir fotoğrafı yatağınızın kenarına koyabilirsiniz ya da güne güzel bir meditasyon ile başlayabilirsiniz. Tüm bunları gerçekleştirmek için nasıl bir oda da uyandığınızda çok önemli.

Country tasarıma sahip bir yatak odası takımı güne güzel başlamanıza destek olabilir. Alfemo yatak odası modelleri arasında yer alan Catherine Yatak Odası Takımı’nin size aradığınız sıcaklığı vereceğine eminiz. Pembe tonlarının beyaz renkte mobilyalar ile buluştuğu yatak odası takımını zıt tonlardaki renklerde mumlar ile tamamlayabilirsiniz.  

Loş Işıklarla Mutluluğu Yakalayın

Loş ışığın insanı dinlendirdiğini ve mutluluk verdiğini biliyor muydunuz? Evet bu konu hakkında hiç düşünmediyseniz hayal edelim. Eve geldiniz, salona girdiniz ışıkları yaktınız ve  birden salon ışıl ışıl oldu. Bir de şöyle hayal edelim. Eve geldiniz salona girdiniz, ışıkları yaktınız ve loş bir ortam sizi karşıladı. Loş ışığın etkisi ile beraber bir dinginlik hissi etrafınızı sarmaladı. Hangisini tercih edersiniz?

Ev dekorasyonunda her zaman yüksek ışık bulunduran aydınlatmalarınız olmalı. Ancak loş ışık veren aksear olarak kullanalieceğiniz aydınlatmalardan yararlanmanızda da fayda var. Yorgun bir günün ardından eviniz sizi loş ışıkların yarattığı romantik bir ortam ile karşılamalı. Hygge ev dekorasyonunda aydınlatma modelleri hakkında bilgi almak isterseniz Alfemo web sitesinin aksesuar bölümünde yer alan aydınlatma sekmesini inceleyebilirsiniz. Sizin için linkiburaya bırakıyoruz. Favori ürünlerimizden biri olan Irıs Lambader ise, önerilerimiz arasında…   

Tüm bu önerilerimizden sonra evimizi kış dekorasyonuna çevirmeye hazır mıyız? Peki, Hygge ev dekorasyonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Umarız en az bizim kadar sevmişsinizdir. Yaşam alanımızı belirten ve vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz evlerimizde mutluluğun dört bir yanımızı sarması dileği ile…