IMOB 2012’DE ŞİMDİ ALFEMO ZAMANI…

Kuruluşundan bu yana, mobilyadan öte, şık ve modern yaşam alanlarını tüketiciye sunmayı hedef belirlemiş, sektörün yenilikçi ve trend yaratan markası Alfemo, IMOB 2012’de ilk kez lanse edeceği yeni seri ve koleksiyonlarıyla hem sektörü hem de tüketiciyi büyülemeye hazırlanıyor. 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya’nın önemli mobilya fuarlarından biri olan IMOB 2012 için yoğun bir hazırlık programı gerçekleştiren Alfemo fuarda ilk kez görücüye çıkacak yeni ürünleriyle beraber ‘şimdi Alfemo zamanı’ diyor.

Yepyeni stiller, renkler, çizgiler;
Mobilyanın ötesinde, şık ve modern yaşam alanları…


Tüm ürünlerinde 2012 boyunca mobilyada trend olacak akımların, formların, renklerin ve tasarım çizgilerinin görülebileceği yeni koleksiyonlarını büyük bir heyecan ile hazırlayan Alfemo yeni koleksiyonlarıyla 2012 yılına damga vuracağının sinyallerini veriyor. Yurtiçi ve yurtdışındaki tüm konsept mağazalarında  ortak bir ‘Alfemo dili’ ile hizmet veren marka, ürün gamındaki yeniliklerin yanında mağaza iç ve dış konseptine yaptığı ‘şehirli’ dokunuşlar ile markanın tüketiciye vaat ettiği yeniliğin, modernizmin ve fonksiyonelliğin sinyallerini her kanaldan yayınlamış oluyor.

Mobilya tasarımlarında özellikle net çizgilerin, yalınlığının, minimalist detayların daha fazla görüleceği 2012 yılında romantik ve nostaljik modellerde bile modernizm dokunuşunun bulunduğu görülecek. Alfemo koleksiyonlarındaki farklı fonksiyonel ve estetik özellikler ön plana çıkarılarak bir evin  tüm mobilya ihtiyacını karşılayacak skaladaki ürünler  tüketicinin beğenisine sunulacak.

Türkiye Güçleniyor, Alfemo Büyüyor…

Alfemo’nun 2011 yılında dahil olduğu Turquality® programı, markanın yurt dışındaki yapılanma çalışmalarında, markalaşmada ve mağazalaşmasında diğer bir anlatımla daha fazla noktada tüketiciye ulaşmasında avantajlar sağlıyor. Alfemo’nun uzun yıllardır üzerinde titizlikle durduğu, maksimumda emek ve kaynak ayırdığı uluslararası markalaşma sürecini başarıyla devam ettiriyor.

Halen 5 kıtada 60’ı aşkın ülke için üretim yapan Alfemo’nun ihracat ilişkisi içinde olduğu ülkeler listesinde Almanya, Avusturya, İsviçre, Danimarka, Portekiz, Polonya, Bahreyn, Mısır, Umman, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Libya, Fas, Nijerya, Bulgaristan, Ukrayna, Azerbaycan ve Lübnan gibi bir çok ülke bulunuyor. Her geçen yıl yaptığı yatırımlarını ve hedeflerini daha da artırarak yurtiçinde ve yurtdışında büyümesini sürdürüyor.

Alfemo, mobilya kavramını yeniden yorumluyor...
Tam 15 yıldır.


1997 yılından beri, Türkiye’de, döşemeli ve panel mobilya üretimi alanında özgün tasarımlarıyla mobilya pazarında trendleri belirleyen etkin bir marka olma vizyonu doğrultusunda ilerleyen Alfemo,  mobilyada modayı belirleyen, fonksiyonel, estetik, kaliteli ve şık tasarımlı ürünleri doğru fiyat politikasıyla, hızlı ve zamanında hizmet anlayışıyla üretiyor.

Alfemo İzmir Torbalı’da 60000 m2’si kapalı toplam 200000 m2 alanda yatak odası, yemek odası, genç odası, oturma odası ve yatak-baza ürün gruplarıyla geniş bir yelpazede üretim yaparak bir evin ihtiyacı olan tüm mobilya ve aksesuarları tüketiciye sunuyor. Dünya standartlarındaki üretimini tamamen otomasyona dayalı, SAP sistemine entegre edilmiş modern tekniklerle üretim yapan ve çevre kirliliğine duyarlı makinalarla gerçekleştiriliyor. GS Sertifikası, ISO9001-14001 Kalite Sertifikaları ve Turquality ile üretim standartlarını ulusal ve uluslararsı kalite platformlarında tescilliyor.