İMOB’DA ALFEMO’YA 3 ÖDÜL BİRDEN!

ALFEMO’NUN VINCENZA KOLEKSİYONUNDAKİ ŞÖMİNELİ YAŞAM ÜNİTESİ, AKSESUAR DALINDA BİRİNCİ OLDU 

Fonksiyonel, özgün, şehirli ve modern tasarımlarıyla dikkat çeken Alfemo’nun fuarda sergilediği koleksiyonlardan 3’ü, İMOB Tasarım Yarışması’nda ödüle layık görüldü. 
 
29 Ocak’ta başlayan ve 2 Şubat’ta sona erecek olan İstanbul Mobilya Fuarı’nın (İMOB) 2. Günü akşamı gerçekleşen Tasarım Yarışması Ödül Töreni’nde Alfemo, 
TV ünitesine şömineyi entegre ettiği Vincenza yaşam ünitesi ile Aksesuar dalında 1’inci olurken, Escuda yatak odası ile yatak odası dalında ve Admiral Genç Odası ile Genç Odaları dalınca iki adet 2’incilik ödülünün sahibi oldu. 
3 ödül alarak rekor düzeyde bir başarı elde eden Alfemo’nun 2. Hall B200 numaralı standı, fuarın ilk gününden beri yoğun ilgi gördü.  
 
5 kıtada 60 ülkeye ihracat yapan, yurt dışı ve yurt içi mağazalarını yenileyerek ‘mağaza içinde mağaza’ konseptini Türkiye’ye getiren Alfemo, yeni mağazalarında 2013’te yer alacak özgün tasarımlı mobilyalarını ilk kez İMOB’da tanıttı.  
 
Retro 70’s, Pietra, Escuda, Vincenza, Legno ve Artella isimli yeni ürün gruplarını ilk kez İMOB’da tanıtan Alfemo, fuarın en sıradışı ürün gruplarının sahibi oldu.  
 
Turquality programı çerçevesinde uluslararası bir marka olan Alfemo, kurulduğu 1997 yılından bu yana modern mobilyalar üreterek sektörün öncü kuruluşu olma geleneğini 2013 İMOB’da da sürdürdü. 
 
Tüketicilerin karşısına hikayesi olan, dizayn kadar fonksiyonelliği de öne çıkaran Alfemo, ‘mağaza içinde mağaza’ konsepti kapsamında modern, batılı, genç ve dinamik koleksiyonlar sunuyor. 
2013 yılı için 72 milyon TL bütçe ayrılan mağaza yenilenmesi sonunda Türkiye’de, yeni bir mobilyacılık anlayışı yayılmış olacak. 
Her ürün grubunu farklı bir mobilya mağazası olarak gören Alfemo, 2013’te bu mobilya mağazalarında hikâyesi olan, modern, batılı ürünler sunuyor.  
 
Alfemo’nun 2013 konsepti ürünleri için Ar-Ge’de ve tasarımda 15 kişi 1 yıl boyunca çalıştı. Alfemo, 2013 tasarımları ve Türkiye’ye getirdiği yeni mağazacılık anlayışıyla, 2012’de 160 milyon TL olan grup cirosunu bu yıl yüzde 30 artırmayı hedefliyor. 
 
Ödül alan tasarımların birer hikâyesi var… 
Alfemo’nun “2013 Design” konseptiyle hikâyeleri olan tasarımlar hayata geçirildi. Her zevke ve her bütçeye hitap eden mobilyalar tasarlayan Alfemo, çok farklı akımları kendine has çizgilerle ve özgün tasarımlarla birleştirdi. Alfemo’nun 2013 Design konsepti, gelişigüzel üretilmiş değil, hikâyesi olan ve insanların zevklerine hitap eden mobilyalardan oluşuyor.
 
Teknoloji ile tasarım buluştu, Bluetooth’lu ses sistemi yatak odasına girdi 
Her ürün grubunun farklı bir hikâyesi ve konsepti bulunuyor. İşte Alfemo’nun 2013 Design konsepti ve özellikleri:  
 
Daralan mekânlara verdiği konforu ve rahatlığıyla mobilyaların devrimini anlatan bir tasarım olan Escuda, Alfemo’nun 2013 yılındaki amiral gemisi, en ‘top’ modeli olacak. Üst segmente hitap eden Escuda, lüksün yeni adı olarak tüketiciye sunuluyor. Ergonomik detayların ön planda tutulduğu bu tasarımda pasifik çam ve metalik haki renkleri birleşerek göz kamaştırıcı bir ahenk oluşturuyor.
 
‘Faydalı Model’e aday
Tasarımın en büyük özelliklerinden biri de karyola ve komodine entegre, bluetooth ile uzaktan kontrol edilebilen ses sistemine sahip olması. Bu sistem sayesinde kullanıcılarına yataklarından telefonlarını kullanmadan da konuşabilme imkanı sunan tasarımın üzerindeki tüm mekanizmalar Alfemo tarafından üretildi ve patenti alınmak üzere ‘Faydalı Model’ başvurusu yapıldı.
Karyolaya gömülerek gizlenebilen komodinleri, bol raf ve çekmeceleri sayesinde kullanışlı saklama alanı sağlayan geniş şifonyeri ile kullanıcılarına dar alanlarını en üst seviyede kullanışlı hale getiriyor.
 
Özel mekanizmalı senkronize gardırop kapağı ile şık ve özgün tasarıma sahip Escuda gardıroplarının içerisinde kullanılan özel ışık sistemi ile gözleri yormayan ve Güneş ışığı ile aynı Kelvin derecesine sahip, soft açılıp soft kapanan ışıklara sahip.
Kurşun geçirmez camlarda kullanılan polikarbon malzeme ile yapılan camları sayesinde dayanıklılığı ile de kullanıcılarına güven veren Escuda, daha bir çok özelliği ile şimdiden İMOB’un en gözde ürünü olmayı başardı.
 
TV ünitesine entegre şömine
Alfemo’nun lüksün yeni isimlerini tanımladığı ürünlerinden biri olan Vincenza, içerisinde barındırdığı TV ünitesindeki şömine ile dikkatleri üzerine çekiyor. Şömineyi yakmak için tek ihtiyaç ise tek bir çakmak. Doğal taşla çevrili yanmaz çerçeve ile çevrili kafeste bulunan şömine, kullanıcılara opsiyonel olarak sunuluyor.

Kullanıcılara kutu modülleriyle kendi tasarımını gerçekleştirebilme imkanı sunan Vincenza, Alfemo’nun her ürününde olduğu gibi mekanlara göre vücut bulmaya, daralan alanlara ferahlık katmaya devam ediyor.