POCKET YAYLI YATAK

Swıss Delux

Yüksek paket yayları ile dinlendirici bir uyku vaad ediyor...
 • Ekstra rahatlık sağlayan ve daha çok dinlenmiş uyanmanıza yardımcı olan yüksek pocket yay teknolojisi
 • Cildinizle uyumlu, terletmeyen kumaş
 • Gece boyunca rahat uyumanızı sağlayan hava kapsülleri
 • Özel deri taşıma kulpu
 • Göz kamaştırıcı tasarım

CASHMERE

Kaşmir doğallığının ileri teknoloji ile buluşması...

Egzotik Yumuşaklığın Uykuyla Buluşması

Zarafetin Simgesi…

Yüzyıllar boyunca kaşmir kumaşları kraliyet ailesi ve krallar tarafından zarafet ve asalet simgesi olarak kullanılırdı. Alfemo’nun geliştirdiği Cashmire yatak özel kaşmir ve viskoz harmanı ile size rahat ve egzotik bir uyku sunuyor.

Cashmire`nın spiral yapısının benzeri bulunmamakta olup bu kumaş vücut ısısını düzenleyerek ısıyı gerekli düzeyde tutmaya yardımcı olur. Kaşmir adını Himalayalar’ın derinliklerinde kurulmuş Kashmir bölgesinden alıyor. Hindistan’ın Büyük Britanya kolonisi olduğu dönemlerde, bölgeye özel bir keçi türü olan Capra Hircus’un yününün değerini keşfeden İngilizler ürünü “cashmere” olarak dünyaya tanıtıyorlar. Peki, bizim “kaşmir” dediğimiz ürüne o bölgenin yerlileri Paşmina diyorlardı. Gerçek paşmina Himalayalardaki Hircus keçisinin yününden üretilen şala verilen isimdir, anlamı da “şalların şahı”dır. 17 yüzyıldan beri dünyanın en değerli yününü sağlayan Hircus keçisinin en kalitelisinin adı da Capra Hircus Laniger’dir. Laniger kelimesi (Latince’de ipeksi ve parlak yün anlamına geliyor) başka kürk hayvanlarının da en iyi tüylü olanlarını ayırt etmek için isimlerine eklenir.

Yatağınızdaki doğal klima: Kaşmir
Saf kaşmir, Cashmere Sensitive’de dolgu ve yüzey olarak kullanılmaktadır. Kaşmir, yatağın sıcaklığını düzenleyen çok önemli bir bileşendir ve üstün rahatlık sağlar.
Kaşmir inanılmaz bir ısınma ve soğuma özelliği taşıdığından, yatakta doğal klima kontrol ünitesi işlevi görür. Kuru kalırsınız ve doğru sıcaklıkta uyursunuz.

Cashmire Yatak Özellikleri

Özel kaşmir karışımı sayesinde eşsiz bir tuşe sunar.

Her mevsime uygundur.

Kışın sıcak tutarken doğal lif yapısı ile yazın da rahat bir kullanım sağlar.

 • Hava sirkülasyonunu düzenleyerek, vücutta nem birikmesini ve terlemeyi önlemeye yardımcı olan doğal ve yumuşak kaşmir kumaş.
 • Omurgayı yatış şekline göre destekleyen, ileri teknoloji ürünü 5 zone pocket yay sistemi.
 • Yazın serin, kışın sıcak uykuya olanak sağlayan moleküler yapı.

OLIVE

Yüksek teknoloji ve mühendisliğin doğa ile buluşması

Doğanın Saflığını Yatağınızda Hissedin!

Doğadan Gelen Sağlık

Yenilikçi uyku teknolojilerinin markası Alfemo, şimdi de doğanın bir başka mucizesinden ilham alıyor. Servetin, şöhretin ve barışın sembolünden…  Tarihin eski dönemlerinde birçok efsaneye konu olan bir ağaçtan... Zeytin ağacından ilham alarak uyku teknolojisini yepyeni bir mucizeyle buluşturuyor. Bu mucizenin adı, Olive! tüm dünyada sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez besinlerinden biri olarak kabul edilen ve bütün organlar için yararlı olduğu bilinen zeytinyağı, doğanın en etkili ilaçlarından biridir. Zeytinyağı içerdiği E, A, D ve K vitaminleri sayesinde hücreleri yenileyip, doku ve organların yaşlanmasını da geciktirmektedir. İşte Olive’i geliştirirken Alfemo’ya ilham veren zeytinyağının bu mucizevi özelliği idi. Zamanın cildinizde meydana getirdiği yaşlanma etkilerini minimuma indirmek ve zamana meydan okumak.

Olivoil Mikrokapsül Teknolojisi

Mikrokapsül teknolojisi sayesinde zeytinyağının tüm gençleştirici etkilerini kazanan bir yatak olan Olive uyku sırasında cildin nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olurken cilde de mükemmel bir yumuşaklık ve kusursuz bir güzellik kazandırmaya yardımcı olur. Üstelik bu yatak olağanüstü yumuşak tuşesi sayesinde kullanıcılarına ayrıcalık sunuyor.

 

 • Zeytinyağının mükemmel yumuşatma ve nemlendirme kapasitesi sayesinde uyku esnasında cildin tazelenmesine katkı sağlar
 • Cildi yumuşatır ve esnek bir görünüm verir
 • Özel hava katmanı sayesinde uyku sırasında ısıl konfor ortamı oluşturur
 • 7 bölgeli paket yay ile kusursuz omurga desteği
 • Anti-oksidant özellik taşır
 • Anti aging özelliğe sahiptir.

POSEIDON

Rahat bir uyku için gereken her şey, Poseidion’da.

Rahat bir uyku için gereken her şey, Poseidion’da.

Paket yay sistemiyle hareket özgürlüğü sağlayan Poseidon’ın içeriğindeki dolgu malzemeleri, vücudunuza olağanüstü bir destek ve kusursuz bir uyku vaat ediyor. Üzerindeki fermuarlı ped ise yatağınızın daha hijyenik ve sağlıklı kalmasını sağlıyor.

Peki nedir bu paket yay sistemi?

Alışılmışın aksine, Poseidon’ın yayları ayrı ayrı kumaşların içerisine paketlenir. Bu sayede ses yalıtımı yapılmış olan yaylar, birbirlerinden bağımsız hareket edebilme özelliğiyle vücut basıncınızın yatağa eşit yayılmasına yardımcı olur ve uyku esnasındaki dönüşlerinizi azaltır. Farklı uyuma alışkanlıklarındaki iki kişinin hareketlerinin birbirlerini etkilemesini engelleyerek daha senkronize bir uyku imkanı sunar.

WINDY

Kusursuz bir uyku deneyimi...

Omurga desteği sağlayan yüksek yoğunluklu sünger yapısı ve ekstra rahat uyumanız için geliştirilmiş özel ped sistemiyle sizi bulutların üzerine çıkaracak bir uykuya hazır mısınız?

Kusursuz bir uyku deneyimi için, Windy’nin ekstra rahatlık katmanlarıyla tanışın. Kendinizi kaliteli bir uykunun huzuruna bırakın.

Tüm rahatlığının yanında, oldukça şık bir tasarıma da sahip olan Windy’nin hava kapsülleri, yatağınızın hava almasını sağlarken kusursuz bir uyku iklimi sunuyor.